13 psychicky frustrujících situací aneb Všechno nejlepší ke dni leváků

Asi 10 – 13% lidské populace tvoří leváci, převážně muži. Všichni víme, že leváci byli v minulosti potlačováni, přeučováni, považováni za zlo apod. Zkrátka leváctví již z principu nebylo ve společnosti akceptováno. Nebudu zde více hovořit o nějaké historii leváctví, kterou si můžeme každý dohledat na internetu.

Dnes jsme již naštěstí mentalitou jinde, nikdo nás neupaluje, nepřeučuje a za tuto odlišnost, která je pevně daná již od narození a nijak nesouvisí s výchovou rodičů, se již nemusíme stydět. Tedy vlastně tak trochu ano, především svojí „neohrabaností“. Myslím, že to bude to výstižné slovo.

Faktem totiž zůstává, že my leváci máme přeci jen ten život o něco málo komplikovanější, protože svět se tak nějak od základu pochopitelně přizpůsobuje většině, a to pravákům. Občas dochází k bizarním situacím, které pravák nikdy nezažije na vlastní kůži, protože on je nastaven správně, jeho podvědomí od jakživ přemýšlí zrcadlově, tedy podle standardních zákonů přírody a svět si přizpůsobil dle sebe.

Důstojnost a použitelnost člověka s dominantní levou mozkovou hemisférou v praxi pak bývá v některých situacích značně zpochybněna. A ruku na srdce, kdo tvrdí, že leváci jsou po celý život vystaveni kapkou psychické zátěži a ve výjimečných případech na ně mohou číhat nebezpečné nástrahy vytvořené pravorukou bytostí, ten má 100% pravdu.


1. frustrace leváka: Levák v kuchyni

Nejčastější situace, kdy levák tvrdě narazí, je bezpochyby v kuchyni. Vkročí do cizí kuchyně (např. na dovolené), chystá se oloupat brambory, kořenovou zeleninu, nebo otevřít konzervu a najednou velký problém. Oni zapomněli na leváky? Ok, dejte mi jinou práci.


2. frustrace leváka: Nůžky nestříhají

Papír se ohýbá a vůbec to nestříhá, že by ty nůžky byly tupé? Nikoliv, to jen chyba v kompatibilitě leváka s předmětem.

via GIPHY


3. frustrace leváka: Loketní souboj

Usadila se dotyčná osoba vedle vás na levou stranu? Ať už ve škole, u společenského oběda, v hospodě nebo kdekoli jinde, vězte, že to byla ta nejhorší možná varianta.

via GIPHY

A vůbec, ten příbor na stole je položen obráceně


4. frustrace leváka: Křížem krážem neboli Tak jednoduché to nebude

Ani výrobci kalhot nemysleli se zipem úplně na leváky, tužka na úřadě je postavena na špatné straně, platební terminál se čtečkou karet napravo, manuální hodinky jakbysmet. Vše je nastaveno pro praváky a nám nezbývá nic jiného, než zatnout zuby a dobojovat to.

via GIPHY

via GIPHY

via GIPHY

Zdroj: scoopwhoop.com


5. frustrace leváka: Bločky a diáře

Nemůžete najít vhodný způsob, jak mezi ty kruhy protlačit svoji ruku, na ruce se vám dělají kruhové otlačeniny z bloku kroužkové vazby, maximální nepohodlnost je na prvním místě. Tak tohle bych úplně zakázal. Jak? Stejně jako všechny ty internety a počítače!

Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.

Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně

via GIPHY

Hope you like circle imprints!

 Via biowiki.ru

6. frustrace leváka: Cítíte to taky?

Ideální způsob, jak dostat leváka do úzkých. Nechcete toho tolik, pouze se chcete pohodlně usadit a dělat jen svou práci. Přesto vám není souzeno….

Něco tu vážně smrdí, že by to byla diskriminace leváků?


7. frustrace leváka: Poctivě si to napište, ať si to rovnou můžete umazávat!

Slohové práce, písemné úřední dokumenty, psaní na tabuli… vše jste si rukou omylem umazali a teď si o vás ostatní myslí, jací jste čuňata. Podle mě je to jen známka punku.

via GIPHY

A jak to dopadá?

Inkoust mám až mezi půlkami.

Problems Of Left-handed People

Zdroj: thebrunettediaries.com


8. frustrace leváka: Sportovní hry

Chcete si zahrát s kamarády softball, hokej nebo florbal? Máte zrovna hodinu tělocviku na základce? Vězte, že budete mít problém najít tu správnou hokejku nebo softballovou rukavici.

via GIPHY


9. frustrace leváka: Chronologické listování

Listovat levou můžete jen od konce na začátek.

via GIPHY


10. frustrace leváka: Vzhůru nohama

Pořád mi nejde do hlavy, proč to vyrábějí s textem vzhůru nohama?

Zdroj reddit.com

Zdroj: buzzfeed.com

Tohle snad ještě zvládnu

Ne, tak takhle to už opravdu nepůjde

via GIPHY


11. frustrace leváka: Nekompatibilita s hudebními nástroji

„Hele kámo, půjčíš mi tu tvoji kytaru, ať se na tom taky naučím?“ Až zjistíte, že není možné si ji jen tak otočit na opačnou stranu (směrem doprava z vašeho pohledu) a hrát jako běžný pravorukař, pocítíte již značnou frustraci.

via GIPHY


12. frustrace leváka: Tady už končí veškerá legrace

Skryté záludnosti, které levák nemůže vždy předpovědět. Možná právě proto každý rok zemře více než 2 500 leváků při používání nástrojů navržených pro praváky, alespoň to tvrdí internet. A když to říká on, tak to musí být pravda!

Zdroj: buzzfeed.com


13. frustrace leváka: Co zaručeně řeknou lidé, kteří tě vidí psát levou rukou?

  • 75%: „Ty jsi levák?“ Odpověď: „Nikoli, jsem poslední westernový kovboj.“
  • 10%: „Mám taky [vlož libovolnou osobu] leváka.“ Odpověď: „Gratuluji a pozdravuji zároveň.“
  • 10%: „Víš, že leváci umírají dřív?“ Odpověď: „Holt to budu muset povinně dodržet, když to říkáš ty.“
  • 5%: „Jak můžeš psát levou?“ Odpověď: „Máš pravdu, asi se na to od zítřka vykašlu.“


Dost bylo frustrací

Ten pocit, když zjistíš, že ve tvé společnosti je další levák. No řekněte, kdo by neznal lepší pocit, než vědět, že v tom nejsi úplně sám? Držme při sobě leváci!

via GIPHY

Zbytečně se však neunáhlete jako např. Jennifer Lawrence.


Mezinárodní den leváků

A protože mezinárodní Den leváků připadá na 13. Srpna, dnes je ta nejvhodnější příležitost upozornit naše okolí na nevýhody leváků ve společnosti, protože se musíme neustále přizpůsobovat světu praváků i ve 21. století. Tak vše nejlepší!

Nenech si to pro sebe 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *